قبل از اینکه «بزن به چاک» را بنویسم، به این فکر کرده بودم دلم می خواست آهنگ راکی بنویسم که به خاطرش بروم بیرون و آن را بخرم، اما در عین حال می خواستم چیزی کاملاً متفاوت از آهنگ های راکی باشد که آن زمان از کانال تاپ فورتی رادیو می شنیدم.

من وقتی «بزن به چاک» را می نوشتم، بچه مدرسه ای ها را در نظر داشتم. همیشه دوست داشته ام قطعاتی را خلق کنم که مورد علاقه بچه ها باشد. نوشتن برای آنها و اینکه بدانی آنها چه نوع آهنگی را دوست دارند خیلی جالب و لذت بخش است، چون آنها مخاطبان پرتوقعی هستند. نمی توان آنها را فریب داد. هنوز هم بیشتر از همه من به این گروه از مخاطبانم اهمیت می دهم، چون واقعاً به فکرشان هستم. اگر آنها خوششان بیاید، آن کار عالی است، دیگر برایم مهم نیست جدول چه میگویند.

متن «بزن به چاک» حرفی را بیان می کند که من خودم اگر در دردسر بیفتم به آن حرف عمل می کنم، پیام آن - اینکه باید از خشونت بیزار باشیم - چیزی است که عمیقاً به آن اعتقاد دارم. این آهنگ به بچه ها می گوید زیرک باشند و از دردسر دوری کنند. منظورم این نیست که وقتی یکی دارد با مشت دندان شما را خرد میکند، شما باید آن طرف صورتتان را هم جلو بیاورید تا باز هم مشت بخورید، مگر اینکه به دیواری چسبیده باشید و هیچ چاره دیگری نداشته باشید، بلکه می گویم قبل از اینکه خشونتی در بگیرد از آنجا دور شوید. اگر دعوا کنید کشته شوید، هیچ چیز به دست نیاورده اید و همه چیزتان را نیز از دست داده اید. این شمایید که می بازید، و همینطور تمام کسانی که شما را دوست دارند. همان مفهوم «بزن به چاک» میخواهد به شما برساند. به عقیده من شجاعت حقیقی فیصله دادن به اختلافات بدون هیچ جنگ و دعوایی و برخورداری از خرد برای ممکن ساختن چنین آشتی و مصاله ای است.

مایکل جکسون
=======================

بزن به چاک